Muz

Muz Aromalı Puff çeşitleri Vozol Türkiye satış sitemizde hemen satın alabilirsiniz. Kapıda ödeme imkanı ile güvenle sipariş verebilirsiniz. Muz aroması severler için harika bir tercih.

Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.


Musaceae familyasından Musa cinsinin meyvesi olan muz , dünyanın en önemli meyve ürünlerinden biridir. Muz tropik bölgelerde yetişir ve en yaygın olarak bu bölgelerde tüketilmesine rağmen lezzeti, besin değeri ve yıl boyunca bulunabilirliği nedeniyle dünya çapında değer görür. Mersin ilimizin meşhur ürünü olup, üst düzey kalitede üretilmekte ve ihracat yapılaktadır.

Cavendish veya tatlı muzlar, kızartılmış veya ezilmiş ve turta veya pudinglerde soğutulmuş olsalar da, en yaygın olarak taze yenir. Kek, kek veya ekmekleri tatlandırmak için de kullanılabilirler. Pişirme çeşitleri veyamuz , tatlıdan çok nişastalıdır ve tropikal bölgelerde temel gıda kaynağı olarak yaygın şekilde yetiştirilir; olgun veya olgunlaşmamış olduklarında pişirilirler. Olgun bir meyve yüzde 22 kadar karbonhidrat içerir ve diyet lifi , potasyum , manganez ve B6 ve C vitaminleri bakımından yüksektir .