Elektronik Sigara Kapalı Alanda içilir mi?

Elektronik Sigara Kapalı Alanda içilir mi? - Vozol.info

Elektronik Sigara Kapalı Alanda İçilir mi? Kapalı Alanda elektronik sigara içmek için önemli ipuçları. E-Sigara kullanımı hakkında önemli hususlar ve detaylar vozol.info blog yazımızda sizler için yer verdik. Elektronik Sigaranın nerede içilip içilemeyeceği, hangi çeşit e-sigara modellerinin rahatlıkla kullanılabileceği noktasında önemli hatırlatmaları uzun süre farklı cihaz kullanan deneyimli kişi tarafından bu makale kaleme alınmıştır.

Bu Makalemizde “Elektronik Sigara Kapalı Alanda içilir mi?” sorusunu aşağıdaki alt başlıklar eşliğinde Vozol sitemizin bu blog yazımızda cevaplayacağız.


Hangi Kapalı Alanlarda Elektronik Sigara içilmez?

Kritik noktalar olan Havalimanı, resmi kurumlar gibi alanlarda elektronik sigara içilmesi güvenlik görevlileri tarafından hızlı bir şekilde uyarılmanıza sebep olur. Hatta ceza verilme noktasına gelmesine dahi sebep olmaktadır.

Bu gibi bazı kritik devlet daireleri, resmi kurumlar ve özellikle çok kalabalık ortamlarda Elektronik sigara içilmesi yasaktır. Ve kesinlikle önerilmez.

Kapalı Alanlarda Hangi Elektronik Sigara Cihazları Kullanılmaz Hangi Cihazlar Kullanılabilir?

Büyük Mod cihazlarda çıkan yüksek buhar çevrenizdekilerin dikkatlerini üzerinize çekeceği için bu tarz cihazların kesinlikle kapalı alanlarda kullanılması doğru değildir ve normal sigara içenler gibi işlemlere maruz kalabilirsiniz. Peki bu noktada ne yapılmalı?

İlk ve önemli nokta, Tek kullanımlık ya da küçük pod mod avuca rahat oturan kompakt cihazlar tercih edilmelidir. Kapalı ortamlarda cebinizden çıkardığınızda çok fazla dikkat çekmez ve avucunuzla kapattığınız için çok belli olmaz. Bu cihazlara örnek şunlardır;

Bu ve buna benzer cihazlar kapalı ortamlarda cebinizden çıkartırken dikkat çekmez. Ancak, hangi kapalı ortamlarda içeceğiniz de son derece önemlidir. Örneğin, Sigara içilmesi yasak olan Club, Bar gibi eğlence mekanları, Konser, Tiyatro, Kafeler ve çalışma ofisleri gibi alanlarda bu cihazlardan kullanarak dikkat çekmeden e-sigara kullanılabilmektedir.

Peki Bu Kapalı Alanlarda Nasıl Elektronik Sigara İçilebilir?

Yukarda maddeler halinde yer verdiğimiz elektronik sigara modelleri avuca oturduğu için cebinizden çıkartarak yarım puff çekimi, çevrenizdekileri rahatsız etmeden kullanılabilmektedir. Kullanım sırasında çıkan buhar az olduğu ve hemen kaybolduğu için kimse kolay kolay fark edemeyecektir.

Elektronik Sigara Buharını Üflerken Dikkat!

Kapalı alanlarda elektronik sigara yarım puff çekimi yaptıktan sonra yukarı, sağa ya da sola üflemek yerine başınızı hafif eğerek aşağı doğru üflemek en ince noktalardan biridir. :)) Böylece çevrenizde kişiler ya da kamerada buhar çevreye yayılmayacağı için kolay kolay gözükmez.


Özetle Elektronik Sigara Kapalı Alanda içilir mi?

Vozol.info yönetimi olarak Kapalı alanlarda yasak olan hiç bir yerde elektronik sigara içilmesini kesinlikle önermiyoruz. Çevreye, kapalı alanlarda çalışan görevlilere ve kendimize olan saygımızı kaybetmemek adına bu kurallara uymak son derece önemli bir davranış olup, bu alışkanlığı tamamı ile ortadan kaldırmayı hepimiz adına temenni ediyoruz.

Sağlıklı ve Mutlu bir hayat dileklerimiz ile… | vozol.info

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir